Základní škola a Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola

Vysoké Veselí, okres Jičín

Cyklo-turistický kurz HOMOLE 12.-16.6.2023

Pondělí 12.6.2023

Odpoledne nás na Homoli navštívili bikeři z Cykloklubu Jičín. Jejich trenéři R. Bohuňovský, D. Janďourek a Z. Kopecký se svými svěřenci Hynkem, Patrikem a Matějem nám předvedli styl bezpečné jízdy na kole, ukázali jízdu v pelotonu a aktivně nás zapojili do jízdy zručnosti. Patří jim naše velké díky, užili jsme si to.

Úterý 13.6.2023

Dnešní ráno bylo ve znamení matfyz práce ve skupinách. Nejprve žáci odhadovali zadanou vzdálenost, pak krokovali a nakonec skutečně změřili. Děti použily různá měřidla, pak počítali aritmetický průměr z naměřených hodnot. Další aktivita bylo vyměření 1 aru a následná kontrola přesností poměřením úhlopříček. Další aktivitou pak bylo počítání vynosnosti 1 aru pšenice a kolik takových arů musí obhospodařit 5 členná rodina, aby přežila hladomor. Tandemová výuka  v praxi :-)

Středa 14.6.2023

Dnešní výlet na Trosky - Sobotka byl skvělý, fajn parta dětí a dobře naplánována trasa od pana učitele Rendy. V nohách máme cca 43 km. Jelo se na pohodu, děti nejsou žádný béčka a šlapaly jak o život.

Video -sjezd terénem.mp4

Čtvrtek - 15.6.2023

Dopolední progam se odehrával na chatě a v okolí, odpoledne se vyrazilo na kole i pěšky na výlety. Cestou jsme všichni zmokli, ale statečně jsme dorazili zpět na chatu a večer si "opekli" buřty :-)

Přejezd brodu1.mp4Přejezd brodu2.mp4

Pátek 15.6.2023

Pátek probíha již jen balení, úklid a odjezd zpět do Vysokého Veselí.

Děkujeme nejen pedagogickým pracovníkům - panu Neufussovi a Říhovi a paní Kopecké a Čermákové, ale také dětem, za skvěle strávený a maximálně užítý týden.

O
o
.
COPYRIGHT© 2019 - 2024

Základní škola a Mateřská škola

All Rights Reserved.